דרום הר חברון, חברון, מעבר דורא-אל פאוואר, סנסנה (מעבר מיתר), יום ג' 14.8.12, בוקר

Share:
Twitter FB Whatsapp Email
Observers: 
נתניה ג' יהודית ק' (מדווחת) ומ' מאחורי ההגה
Aug-14-2012
|
Morning

 

 
יציאה מבאר שבע: 9:00
 

מעבר סנסנה-מיתר

מעבר מיתר ריק מפלסטינים. בודקים בקפדנות אישה בלונדינית ורכבה.
 

כביש 60

כביש 60  תנועה בינונית, לא רחוק מהמחצבה בעל דוכן הקרמיקה חזר ויש לו סחורה חדשה. בבאר המים ליד צומת דורה-אל פוואר  - קבוצה של אנשים שואבים מיםinfo-icon. ג'יפ / נגמשון צבאי נכנס לעתניאל.
 

חברון

בחברון ירדנו ברגל לאורך ציר המתפללים. ליד האורווה, בעל הבית מזמין אותנו לראות את סוסיו (מרופטים לדאבוננו) ומספר שכמו בעבר, יש להם כל שבוע אורחים לא רצויים לשבת בדמות חיילי צה"ל ונוהל אלמנת קשinfo-icon. הוא סיפר שמבין החיילים, הדרוזים והבדואים בסדר ומסתדרים טוב עם הילדים אך לפני שבוע הייתה קבוצה "עם כיפות ופאות" שהתנהגו בגסות. הצבא סגרinfo-icon את הסוסים והעזים באורווה אך "המנהל האזרחי" פתח אותה ואישר שסגירת בעלי חיים בבניין היא לא חוקית. כל החסימות הזמניות של הבתים לאורך הציר עדיין במקום. נראה שזמניות ישראל היא נצחית.
בכיכר שמול מערת המכפלה, עבד, ידידנו החביב, במצב רוח מרומם: הוא קיבל אישור לשפץ את החנות ולצלילי מוזיקה חסידית רועשת אצל גוטניק, השיפוצים כבר בעיצומם. מול הבודקה של משמר הגבול יש עמדה חדשה ושני מג"בניקים מחויכים עם בקבוק קולה. בתגובה לשאלתנו הם עונים שהם תמיד שם. עוד נצח זמני.
בבית המכפלה אין חיילים אך גדרות המשטרה עוד סוגרים את הכניסה. בחניון ממול, הצבא מונע מתושב לעבוד עם מכבש כדי לישר פיסת אספלט אבל מ' עוזר לו: הרכב הופך למכבש חתרני ויעיל! באותו מקום מגיע גל אנשים, בעיקר נשים וילדים עם דליים קטנים, אנו תוהים האם הם יוצאים מקייטנה, אבל הם מביאים אוכל המחולק לנזקקים על ידי ארגון צדקה והם נכנסים אל תוך H1 דרך מחסום בית המרקחת.
 
שאר הסיור עובר ללא תקריות, ברחוב השוהאדה קבוצה גדולה של  זרים צעירים הולכי רגל אבל חוץ מזה שום דבר לא זז בחום של רמדאן.