ארתאח (שער אפרים), ג'וברה (כפריאת), ג'ית, זעתרה (תפוח), חווארה, ענבתא, יום ד' 25.11.09, אחה"צ

Share:
Twitter FB Whatsapp Email


 
 

זייתא  14:30 : 
בכניסה למחסום  הכול ניראה  כרגיל.   אבל  כשהגענו לזייתא הבחנו במשאית גדולה   שפרצה את  המחסום.  כשהתקרבנו ראינו  שאבנים ואדמה חוסמים את המעבר כך שלמעשה  כעת  רק מכונית אחת יכולה לעבור.  חשוב לעקוב אחר הסיטואציה  החדשה  ולראות אם זה ימשך כך או  שזה  זמני.   

זעתרה/תפוח   14:40 :   על הדרך משכם היו כ - 20 מכוניות שחיכו לעבור במחסום.  הן  עברו   ללא עיכובים.   חווארה  14:45 :   הכול התנהל  כרגיל,  לא היו כל בעיות.  
צומת ג'ית 15:15: 
עברנו את יצהר  והגענו לג'ית.  בדרך ראינו  מיניבוס  מעוכב  כשכל הגברים  שנסעו בו עמדו בצד  בשורה  עם הגב לדרך.  היו שם ארבעה חיילים וג'יפ של משמר הגבול.   עצרנו והלכנו לראות מה קורה.  החיילים הסתכלו עלינו  כעל מטרד אולם הם לא גרשו אותנו.  אחד מהם סחב את אחד  הגברים  בצווארונו והכניסו לג'יפ. היינו בטוחים שהוא ייקח אותו משם אבל הוא מיד החזירו כשתרמילו  פתוח.  לנוסעים האחרים נאמר לחזור למיניבוס.  היחיד שנשאר לעמוד בחוץ היה הנהג – החיילים בדקו אקדח שנלקח ממנו.   שרה אמרה מיד שזה אקדח צעצוע, אני לא הייתי בטוחה.   החיילים בדקו בקפדנות ואמרו שזה צעצוע, החזירו לו את האקדח ונתנו לו ללכת.  הנהג קפץ  למושבו  והחל  לנסוע  בדהרה  כמו   ערפד  הבורח  מהגיהינום.   ברגע זה אחד החיילים החל לשרוק  ולנופף בידו  שאחזה  תעודת זהות ירוקה,  אולם  הנהג  ברח  משם   במהירות האפשרית.   נדים אמר:  "תן לי את התעודה  ואני אשיג אותו".   כולנו קפצנו   למכונית של נדים והוא החל לרדוף אחר המיניבוס.  תחילה לא יכולנו כלל לראותו אך לאחר זמן מה  הבחנו בו ממרחק רב.  עברנו את הסיבוב לדיר-שארף והמשכו במרדף ממש כמו בסרטים נסיעה פראית בגדה המערבית...   לפני  המיניבוס הייתה משאית  ואנחנו קיווינו שזה יעכב אותו   אבל הוא הצליח לעקוף אותה ושוב  ברח  לנו.  רק קרוב לשכם היינו סוף-סוף  מאחוריו.  נדים צפצף, הבהב בפנסיו  ונופף בידו  את התעודה –  המיניבוס האט ועצר!!!  – נדים מסר להם את התעודה.  מיותר להגיד  כמה שהם היו אסירי תודה.  והאקדח אכן היה צעצוע...   

ענבתא  15:35 :  נדים נכנס למחסום, עשה סיבוב פרסה ויצא. לא ראינו  חיילים.  

ארתאח  15:45 : 
שני טורים של מכוניות עם לוחיות רישוי ישראליות חיכו להיכנס לישראל.  כנראה עשו  קניות לחג  בגדה.  כשבאנו רק אשנב אחד היה  פעיל,  התורים בחוץ ובפנים לא היו ארוכים.   אולם תוך דקות ספורות התווסף לתור שבחוץ  קהל רב.  ברגע זה המחיצה בפנים נפתחה  ומָאצ'וֹ  חמוש  נפנף לאלו שהיו בפנים לזוז  אחורה לקיר  כשהוא גורר עימו  איש  צעיר לתוך  תא.   כעת נפתח עוד אשנב  והמָאצ'וֹ   פילס דרכו חזרה לאחורי  המחיצה.  יש שם כ - 16 אשנבים לבדיקת תעודות הזהות של הפועלים  אבל זה הרבה יותר זול  כשרק  2  מהן פתוחות.  
כמה מהם התאוננו אבל  ב- 16:05  כבר כולם היו בתוך הטרמינל.