בית לחם, יום א' 6.7.08, בוקר

Observers: 
עפרה ב., חנה א. (מדווחת)
Jul-6-2008
|
Morning

 

 

06:50  מחסום בית לחם: הרבה אנשים כבר בחוץ, ממתינים למכוניות שיקחו אותם לעבודה. אולם הקבלה הראשי היה כמעט ריק אך שמענו מהאוקומנים שהיו עוד הרבה אנשים בצד השני, צד בית לחם. אך בסביבות השעה 07:20 הקהל בצד השני גם כן כבר כמעט כולו עבר והצד שלנו היה ריק. כן, היה יום "טוב" היום.

08:10  מת"קinfo-icon עציון: בערך מאה איש כבר מצטופפים לפני הדלת של אולם ההמתנה. ב-08:30 הדלת נפתחה וכולם נכנסו פנימה. שמענו הרבה צעקות של אנשים בפנים שהתקוטטו על התור. באמת התנאים בלתי אפשריים: המוני בני אדם שזה לא הפעם הראשונה שהם באים למת"ק. רובם צריכים ל"רענן" את הכר"מ. איש אחד בא לבקש אישור כניסה לו ולבן אחיו, בן 15, שעבר ניתוח בהדסה לפני חודש והיום יש להם תור אצל הרופא המנתח. הם שילמו הרבה כסף כדי לראות את הרופא באופן פרטי ולדוד אין אישור כניסה. צילצלנו לדליה בסה שניסתה לעזור. בעת עוזבנו את המחסום עוד לא היה פיתרון.
 בנוסף להמוני בני אדם במת"ק, יש גם תופעה של אנשים שקבלו כר"מ אך אין להם אישור עבודה. הכרטיס בלבד, כמובן, לא מקנה שום זכות מיוחדת. כבר מדובר בדוחות שלנו שנותנים כר"מיםinfo-icon ולא אישורים. צילצלנו למפקד המת"ק להתלונן על הצפיפות והוא אמר שאין מה לעשות... 

עפרה ואני לקחנו בערך 30 בקשות חדשות בינינו...