א-ראס, ג'וברה (כפריאת), ענבתא, קלקיליה, יום ג' 3.3.09, בוקר

Observers: 
רותי כ', שלומית ס' - מדווחות
Mar-3-2009
|
Morning

באופן כללי -  תנועה  של מכוניות ואנשים, שעוברים ממקום למקום תחת עינו הפקוחה של אח גדול שנמצא בכל מקום. בענבתא עקרו שורת עצי זית סמוך לכביש. 

 שער אליהו
06.30: קר, ועדיין חשוך . תורים "לא ארוכים" של 5-6 מכוניות. הולכי רגל  ספורים מאחורי הגדר ממתינים לעבור בואכה ישראל. 10.30:מתנחלים עוברים ללא בדיקה. אנחנו בתור של חסרי תו. בדיקת שמיעה למבטא, ועברנו. 

מחסום קלקיליה
10.00:10.15: שורת של כעשר מכוניות  בכניסה לקלקלייה. כל מכונית נבדקת - ת. זהות ומבט אל תוך המכונית ולבגאז' . 

 
ענבתא 08.00:09.00 
בענבתא עקרו שורת עצי זית סמוך לכביש, נדמה שהמחסום עומד לעבור שדרוג.   תנועה ערה של מכוניות אל ומטולכרם. זמן ההמתנה משתנה. כשהגענו, כ10 מכוניות המתינו לתנועת היד השגרתית שמאשרת להם להתקדם צעד נוסף אל עבר שגרת חייהם. אורך טור המכוניות התקצר והתארך עד שעזבנו. ביציאה מטולכרם התור ארוך יותר, הצלחנו לספור כ-20 מכוניות.
כשעזבנו, התור היה קצר יותר, כ-8 מכוניות "בלבד".
  
 

ג'וברה

 09.00:09.30הכניסה לג'וברה מלווה בטקס ממושך שחוזר על עצמו - החיילים לא מקבלים אישור טלפוני מהחמ"ל לתת לנו להיכנס לא-ראס. המת"ק לא מוכן להתערב כי זה קשור למחסום ווטש, ונותן לנו מספר טלפון של  מפקד הגדוד. טלפון נוסף, והחיילים מגיעים עם המפתח.

א-ראס
10.00- 09.30ביציאה מגוברה לא-ראס התבקשנו להציג תעודות מזהות. בחור מספר שעובר כל יום לעבודה במוסך, וכל יום הוא מעוכב לבדיקה. מאחורי מגדל השמירה, במקום מוסתר כלשהו עומד ג'יפ צבאי. המעוכבים נקראים אחד אחד אל הג'יפ, ואחרי דקות ארוכות  עם תעודת הזהות בידם, משוחררים אל מכוניתם.
האם חזינו בניסיון לגייס משת"פים?