בית איבא, יום ה' 12.3.09, אחה"צ

Share:
Twitter FB Whatsapp Email
Observers: 
סמדר ח', קרין ל' (מדווחת)
Mar-12-2009
|
Afternoon

15:50
לאחר הפניה לשבי שומרון הורחב הכביש המשובש לשני מסלולים עם חציצה ביניהם, לצידם הוקם מגדל. השערים הצהובים עדיין לאורך הכביש.

16:05-17:30 בית איבא
10 מכוניות מחכות ביציאה, נבדקות באופן שטחי בשני מסלולים, כ-7 דקות המתנה למכונית. מעט מכוניות נכנסות, ללא המתנה.בסככה כ-30 אנשים שאינם בתור "ההומניטארי" מחכים למעבר, רק עמדת בידוק אחת פעילה.המפקד מסביר שזה בגלל שביום ראשון כל זה נגמר, המחסום יבוטל. הוא מסכים לחוסר התועלת והתוחלת שלו. יש בקרב החיילים מין אוירה של הימים לפני החופש הגדול

.16:25
עברו 22 אנשים בקרוסלה ב-10 ד', למי שסימנו כשהגיע לסככה לקח 15 ד' עד שיצא. הגברים מגיעים עם חגורה ביד אחת ותיק או ספרים בשנייה. אחד, שהמשיך להפעיל את הצפצוף, נאלץ לחלוץ את נעליו.
זרם של נשים, בעיקר צעירות, סטודנטיות ברובן, ואיתם כמה גברים נבדקים בשני מסלולים בהעפת מבט בתעודת הזהות

.16:50
למרות שמספר האנשים בסככה נשאר פחות או יותר קבוע, לוקח עכשיו רק 10 ד' לעבור את המחסום.
להערה שלי שאני חושבת שיותר מדי מכוניות מחכות ביציאה, הייתה תגובה מיידית ובקשה להעביר מיד 7-8 מכוניות להקל על העומס.אוטובוס חזר כלעומת שבא, לשאלתנו מה קרה, נאמר שנהגו לא הסכים להוריד את נוסעיו כדי שיעברו את הבדיקות במחסום. השמועה  שהמחסום לא יפעל יותר עשתה לה כנפיים ומספר צעירים שאלו אותנו על כך, אך לא ידענו אלא לחזור על מה שנאמר לנו, שהוא יועבר  רחוק יותר, בדרך לשבי שומרון.