בית איבא, יום ב' 2.2.09, בוקר

Share:
Twitter FB Whatsapp Email
Observers: 
נינה ס. רוני ש. (מדווחת)
Feb-2-2009
|
Morning

7.30 צומת ג'ית פתוח

7.37 מחסום שבי שומרון (גנות בשם הצבאי)
בדיקות רנדומליות של מכוניות המגיעות מכיוון ג'נין (צפון) גורמות לתור ארוך המתפוגג מהר למדי כאשר החיילים נותנים למכוניות לעבור ללא בדיקה כל שהיא.אוטובוסים ומשאיות גדולות מתקשות לעבור במעבר הצר בין חומת שבי שומרון והקיר המפריד בין שני המסלולים של המחסום. המעבר עוד יותר קשה בגלל הבטונדות שהחילים הציבו שם. כל פעם נבדקות מכוניות מכיוון אחד בלבד והתנועה נעצרת מהכיוון השני. כמו כן כל מכונית שנבדקת באופן יסודי יותר עוצרת את כל התנועה משני הכיוונים.משאית גדולה מאד לאיסוף זבל בעלת מספר ישראלי מגיעה מכיוון דרום ונוסעת במסלול הלא נכון (הצר מאד) מול מכונית פלסטינית ודוחקת את הנהג הפלסטיני אחורנית .כך מתנהגים אדוני הארץ.....

8.05 בית איבא
מכוניות נכנסות לתוך שכם ללא בדיקה.12 עד 15 מכוניות ביציאה, נבדקות בשני מסלולים. מונית שיצאה משכם נשלחת בחזרה.בתור הולכי הרגל אין בדיקות בכניסה לשכם.ביציאה – בדיקות קפדניות כרגיל. תעודות, תיקים ,חגורות וכו'. גם ביציאה "ההומניטרית" בדיקת תעודות ותיקים.

8.40
מעוכב "בינגו". המת'קניק ס. אומר למפקד המחסום שידוע לו שבחור זה, שנורה ברגלו ע'י חייל צה"ל, הורד מרשימת הבינגו אך המפקד לא משתכנע ויותר מאוחר הוא גם ישלח ל"שיחה" עם קצין שנמצא במבנה ליד מגדל השמירה.

מפקד המחסום מעכב עוד שני בחורים שנשלחים לסככת המעוכבים ואח'כ לשיחה, תחקיר או מה שזה.... הם כולם משוחררים בתום חקירותיהם.

9.10 יוצאות.