א-ראס, ג'וברה (כפריאת), ענבתא, יום א' 23.3.08, אחה"צ

Share:
Twitter FB Whatsapp Email
Observers: 
רותי וו-ז', אליקס וו' (מדווחת)
Mar-23-2008
|
Afternoon

 

13:09 חבלה

השער כבר סגור ואין כל סימן לנוכחות של הצבא או שמי שהוא מחכה שם.


13:22 קלקיליה

יש תור ארוך של כלי רכב המחכים לצאת מקלקיליה ובכלל אין כלי רכב המבקשים להיכנס אליה. רוב המכוניות היוצאות אינן נבדקות ע"י החיילים - כלי הרכב מאטים ומועברים בהינף יד.


15:27 ענבתא

כאשר אנו מגיעות, אין כלל כלי רכב הנכנסים לטולכרם וכארבעה-עשר היוצאים ממנה; הבדיקה של תעודות הזהות בשני הכיוונים היא אקראית בלבד. מעט כלי רכב מעוכביםinfo-icon לבדיקה, כאשר החיילים בוחנים את פנים הרכב באופן שטחי. עד השעה 15:35 כל המכוניות בתור כבר עברו.


15:50 ג'וברה

אין הרבה תנועה, אך מה שיש אינו זז; כשאנו מגיעות למחסום ומבקשות שמי שהוא יפתח את השער, כדי שנוכל להגיע לא-ראס, אומר לנו אחד החיילים שאנו לא יכולות לעבור ולאחר מכן אומר לנו לחכות חצי שעה; כשנשאל מדוע, הוא משיב  "יש פעילות", "אין מפתח". אנו חונות ומטלפנות לתמי; לאחר כחמש דקות מגיע חייל עם המפתח ופותח לנו את השער.


16:11 א-ראס

כאשר אנו מתקרבות אל מחסום הבטון שבמרכז הכביש, קורא אחד החיילים לחבריו, "אל תדברו אתם". אנו שואלות מדוע הם לא צריכים לדבר אתנו וחייל אחד משיב "לא מגיע לכן" ואחר משיב "אלו הן הפקודות שקיבלנו".

החיילים מעכבים את רוב כלי הרכב, אולם הם רק מבצעים בדיקה שטחית של תעודת הזהות ושל פנים הרכב ואז מעבירים אותם.


16:30 שער 753

נמצאים כאן שלושה צעירים שתעודות הזהות שלהם נלקחו ע"י החיילים; החיילים טוענים שהם נכנסו לג'וברה כשאין בידיהם התעודות המתאימות, ושעכשיו עליהם לחכות. בשביל מה?? הם נמצאים בבדיקה.