בית איבא, ג'ית, יום ב' 25.2.08, בוקר

Share:
Twitter FB Whatsapp Email
Observers: 
אסנת ר. רוני ש. (מדווחת)
Feb-25-2008
|
Morning

7.20 צומת ג'ית פתוח 

7.30 בית איבא

כבר מרחוק אנו רואות הרבה צעירים עם ספרים ומחברות בידיהם מסתובבים בשטח המחסום. מסתבר שיש עדין בידול ולתושבי טול כרם וכמובן ג'נין בני 16 עד 36 אין כניסה לשכם וזה אומר שכבר קרוב לשבועים הסטודנטים לא יכולים ללמוד.הם מנסים שוב ושוב לעבור וחלק מהם מנסים לעבור מסביב למחסום, "לזלוג" בשפת החילים.זה משחק של חתול ועכבר שחוקיו ידועים מראש לשני הצדדים רק שאת המחיר משלמים רק הפלסטינאים. דיברנו עם הרבה מהם ואחד הסטודנטים הסכים לתת לנו את פרטיו המלאים כדי שנוכל להעביר לעתירה של האגודה לזכויות האזרח. (העברתי למיקי)

נהגי המוניות דווחו לנו שמחסום אל בידאן פתוח ואין בו כלל חיילים כלומר, שכל אחד יכול להכנס משם ללא כל בעיה !!! הבעיה היחידה במיוחד לסטודנטים היא המחיר הגבוה של הנסיעה והזמן הארוך שהיא לוקחת. אבל הטעון הבטחוני כמובן מוכח שוב כשטויות.

כל זמן שהותנו בבית איבא לא היה אף אחד בסככת המעוכבים אולי בגלל שמפקד המחסום א. לא עסק בציד זולגים אלא נהל את המחסום בשקט.יחד עם זה אין הוא מוכן לותר לאף אחד והמת"ק, שאף הוא אינו יוצא מגדרו כדי לעזור, טוען שאפילו רופאים ועובדי הוראה תושבי טול כרם אינם מורשים לעבור ללא יוצא מן הכלל. נשים בכלל וגברים מעל גיל 36 נכנסים לשכם.

ביציאה ,למרות צפצוף המגנומטר נותנים לחלק מהאנשים לעבור ללא בדיקה יסודית אך באופן רנדומלי מבקשים מהעוברים לפתוח תיקים גדולים במיוחד.

במחסום המכוניות בודקים גם את הסבלים אך הדבר נעשה מהר .

ספרנו 8 מכוניות בכניסה לשכם. לקח למכונית השמינית חצי שעה לעבור.

ביציאת המכוניות אין תור.

9.00 עזבנו בדרכנו לענאבתא.