ריחן, שקד, יום ש' 1.9.07, בוקר

Observers: 
שרית.א רחל.ח (מדווחת)
Sep-1-2007
|
Morning

 07:30 – 10:00
שרית.א רחל.ח (מדווחת)

07:30 מחסום שקד - חדש: מבנה שירותים כתום בולט לעין, לצד השמשייה ....
תנועה של תלמידים בוגרים וגם צעירים. נראה שבכ"ז מתקיימים לימודים ???
אחדים מהילדים הצעירים חוזרים. כנראה לאחר שכבר היו בבית הספר. "אידראב מועלמין".

מישהו מסביר שהשביתה היא רק לתלמידים הצעירים (עד כיתה ה').


המחסום מלא תנועה צבאית: ג'יפ, האמר, ורכב מת"קinfo-icon (לבן) מגיעים אל המחסום ועוזבים אותו פעם אחר פעם. חיילים יורדים חיילים עולים. 8 חיילים וחיילת מדליקים סיגריות, מכינים/שותים קפה, ותוך כדי כך החיילת עוברת על רשימות התלמידים (ומאשרת להם לעבור). הילדים החוזרים עוברים גם הם את מסלול הבידוק דרך הביתן.

חידוש: נוסעי המכוניות מתבקשים לחזור אל מעבר לשער, עד שיקראו לעבור. הנוסעים הצעירים לא מסתירים את כעסם, המבוגרים מאופקים יותר. בינתיים המכונית נבדקת, עוברת ומחכה לנוסעים. המעבר נעשה דרך הביתן. 10 דקות ל 3 נוסעים.
בניית המבנים במחנה שקד מתקדמת.

08:25 עזבנו


08:35 מחסום ריחן
- 5 טרנזיטים מחכים לנוסעים. בניין השירותים – פעיל. רק דלת את פתוחה. בפנים לא נקי. 5 מכוניות בפוזת "מוסך" נבדקות ע"י כלב. מהמכלאה נשמעות נביחות של כלבים אחרים.
דוקטור שמלמד באונ' האמריקאית בג'נין ממתין שמינהלת המעברים תאשר לו את אישור המעבר שברשותו. הוא עובד בבי"ח איכילוב, וגם מלמד בפקולטה לרפואת שינים בג'נין. היום התחילו הלימודים.

מחסום המכוניות מדרום – ריק.

ליד השער, על רקע החומה הלבנה – "פיתוח-סביבתי" שהתפתח מאוד. כמה כסף! כמה בזבוז!! במגרש הפלסטיני עדין אין שירותים. כמו תמיד, 5-6 מכוניות ונהגיהן המוכרים. טקס שתיית הקפה וחילופי מידע עם ואליד ועם הנהגים השרועים בסככה. אחד מהם מוסר לנו פרטים של נערה חולה שאביה רוצה שתקבל טיפול בישראל. מורגש כעס רב בדבריהם.
הולכי רגל שמגיעים אל השער נכנסים מייד.

צידי השרוול אל הטרמינל מתכסים בטון ואי אפשר לראות מבעדם. קולר מוצב בכניסה. עמדת בידוק אחת פעילה. אין עיכובים ואיש אינו פונה אלינו.

10:00 עזבנו.