ג'למה

Place: 
Observers: 
מרה ושולה (מדווחות)
Feb-24-2005
|
Morning

06:25 - 08:00

06:25 לקח לנו כמעט שעה לשכנע את המערכת המנומנמת עדיין שיתירו לנו לגשת לסככת הממתינים. חבל מאוד שהמערכת לא מעודכנת בהוראת המח"ט לאפשר לנו, למחסוםwatch, לעמוד שם. לפחות בג'למה אין בעיות קליטה סלולרית כמו בריחן, ובכל מקרה העקשנות מול החמ"ל, החטיבה והמת"ק, השתלמה.
במקום בו עמדנו במהלך השעה הראשונה, בקצה השרוול ולפני החנייה, יכולנו לראות שהמעבר זורם. התלונה החוזרת של העוברים לישראל שהם מגיעים לשער כבר בארבע לפנות בוקר כדי להספיק לעבור ברבע לחמש, כנקוב באישורים שלהם. אבל הגֵ'יש (צבא) קר לו והוא פותח רק ברבע לשש, שש, שש וחצי. החיילים (החביבים) דוחים את הטענות האלה, הם כן פותחים בזמן.
אם ובנה הצולע והנתמך במקל הליכה עולים על מונית שתיקח אותם לבית משפט (נצרת?) בעניין פיצויים שהם דורשים מהמדינה, שהכירה באחריותה לפציעת הבן מכדורי חיילים, בשוגג, לפני מספר שנים.

07:20 בסככת הממתינים מעט אנשים, רוב הקבועים כבר עברו. רגוע. עומדים קרוב לקרוסלה החשמלית (מהדגם קצר הזרועות) ומחכים שהחייל יפעיל אותה מרחוק. ואחד-ואחד.
"פִיהְ מַשַאכֶּל?" "אם את רוצה לשמוע על בעיות, תשאלי לא כאן, בצד." אבל בסך הכול הם מרוצים מהתפקוד במחסום...
אשה צעירה סוחבת שטיח גדול ומגולגל. השטיח אומנם לא מצפצף במגנומטר אבל אין לו רשות לעבור. נשלח עם הגברת לעבור ב"גב-אל-גב" הנמצא הלאה משם, מרחק צעידה לא רב.
בחור צעיר מגולל סיפור על חברו שעבד בגן שאול (מושב קרוב למחסום) ופתאום לא נותנים לו יותר אישור.
איש מבוגר מתלונן על שהמחסום לא תמיד נפתח בזמן. נתנו לו מס' טלפון של המשרד במת"ק ועודדנו אותו להתלונן כשזה קורה.
אוטובוס ומיניבוס נוסעים לאיטם למעבר גב אל גבinfo-icon, שם מתבצע הבידוק של משפחות היוצאות לביקורי אסירים בישראל. ככל שיכולנו לראות - מעבר גב אל גב מתחיל לפעול קצת לפני שמונה.

08:00 רַוואחְנַא (הלכנו הביתה)