ברטעה-ריחן, טורה-שקד, יעבד-דותן

Observers: 
רותי ת', חסידה ש' (מדווחת)
Sep-21-2014
|
Morning

טורה (שקד)  06.55

בתמונות
ילדי דהר אל מלכ בדרכם לבית הספר בצד השני של המחסום.
התנועה ממרחב התפר אל המחסום זורמת כרגיל בשעת הבוקר.
בבואנו עמד ג'יפ צבאי על כביש המערכת, אך המחסום היה ריק. סביבת המחסום נוקתה. החיילים הגיעו רק בשבע ועשרים והמחסום התחיל לתפקד אחרי שבע וחצי. תחילה עברו מזרחה כל בעלי התעודות המסומנות 00, היינו, שבעליהן הם תושבי מרחב התפרinfo-icon. הילדים עוברים מבלי להיבדק. בצד הכפר טורה נלחצים הפועלים, שחלקם, העובדים במפעלי אזור התעשיה שח"ק אמורים להתחיל את יום העבודה בשבע וחצי. היום לא יגיעו לעבודה לפני שמונה במקרה הטוב. שוחחנו עם החייל שהציג את עצמו כמפקד המחסום והוא אמר שהם היו מועסקים בלילה, וחברו אמר: ישנתי הלילה רק שעתיים.

האם זה מצדיק את האיחור הרב שנגרם לפועלים?

 

יעבד (דותן) 08.00    

במשמרת הקודמת שלי טענו החיילים שהמחסום נפתח אפילו לפני שבע. מהנסיון שלנו, לפני שמונה וחצי המחסום הזה אינו מסוכן ואינו מאויש. התנועה זורמת בחופשיות בשני הכיוונים, אפילו בלי שוטר תנועה.

 

ברטעה (ריחן) 08.20

משאיות סחורות רבות מהרגיל עומדות בצד הכביש. גם מגרשון החניה החדש שמיועד למשאיות מלא. מגרש הרכב מלא, כרגיל, חניה לא מוסדרת כאשר שורת מכוניות אחת חוסמת את אלה שחנו מוקדם יותר. מי שנכנס ומוריד פועלים ליד השער נאלץ לצאת בהילוך אחורי. יש שינויים בכניסה למעבר. מה שהיה במשך שנים רבות שער שנפתח ונסגר הוחלף על ידי קרוסלה. קרוסלה נוספת נראית בתוך השטח המגודר אולי זו הפרדה בין נכנסים לבין יוצאים. לא ראינו, היות שלא היו יוצאים. 

לא ניתן לראות אם יש משאיות סחורה בתחום הבידוק הסגור.