בית אומר, בית לחם (300), נבי יונס, יום ב' 19.3.12, בוקר

Share:
Facebook Twitter Whatsapp Email
Observers: 
חיה א. , חנה ס (מדווחת)
Mar-19-2012
|
Morning

באף אחד מהמת"קים לא היה שוטר בתפקיד ולכן לא  יכולנו לשלוח לשם אנשים.

 

מחסום בית לחם, 7:00: 

האנשים התאוננו שהיום היה יום גרוע. מישהו אמר: "היום זה גרוע בדיוק כמו אתמול".  אישה אחת יצאה וסיפרה שבפנים הרבה נשים וילדים מחכים למעבר אולם השער המיוחד שלהם  סגור. טילפנו בנידון ל"קוו החם".

 

חוסאן, 7:30:

שתי מכוניות משוריינות עשו את דרכן ממגרש החנייה של המוניות לכיוון חוסן.

 

בית אומר, 8:30:  

חמישה חיילים עמדו ליד תחנת דלק (אינה בשימוש) בסמוך למכונית משוריינת.  הם הבחינו בנו מוקדם יותר, בעיקר כאשר קליאנטים התקרבו אלינו, אבל לא ניגשו אלינו.  שלושה מהם  עזבו לכיוון הכפר, שני האחרים נשארו.  היו  שני  שם  מקרים של מסורבי רישיון מעבר.

 

נבי-יוניס, 9:10:  

אירגנו פגישה למישהו לתשלוםמקדמה  בהסכמתו, על חשבון הקנס שהוא חייב.

 

בדרכנו חזרה 

עצרנו אצל משפחה שבת-אח שלהם  ( nephew )בת 18 הפגועה מנטלית,  נעצרה עם בן דודה המעט בוגר ממנה,  באשמת זריקת אבנים. הם  מוחזקים במחנה עופר והמקרה שלהם יגיע לדיון רק באפריל.  חוץ מהטענה  שהילדים מוחזקים  בתא  מעצר קטן המשפחה גם מתלוננת שלא מאפשרים לה לשלוח כסף על מנת שהעצורים יוכלו לקנות בקנטינה של בית הסוהר.  חיה עשתה כמה טלפונים  והבעיה נפתרה.  המשפחה גם התאוננה על החיפוש הגופני שנשים נאלצות לעבור במעצר.  בנוסף  הדוד של הנער, שצריך להצטרף לאביו להעיד בבית המשפט,  הולך עם קביים ויש לו קשיים רבים לעבור את  הבדיקות.   חיה הצליחה לדבר על כך עם הקצין האחראי והוא הבטיח לעזור כאשר  יגיע  המשפט.