עאנין, ריחן, שקד, יום ב' 27.9.10, בוקר

Observers: 
לאה ר. אנה נ.ש
Sep-27-2010
|
Morning

06.30 מחסום חקלאי עאנין
הגענו באיחור ופגשנו את ילדי המשפחה הבדואית ממתינים/ות להסעה לבית ספר,  וזקן שאמר ש"באו, פתחו,  העבירו 5 אנשים וסגרו"  כלומר הסגר לא חל במקרה זה על הכפריים .
טרם נקבע מועד למסיק  וטרם חודשו האישורים. נמסר לנו  ש"התהליך בעיצומו".

06.50 מחסום ברטעה החדש ( ריחן)
פועלים עוברים לברטעה,  מורים גם כן. אמרו לנו שהתופרות עברו קודם. ללא עיכובים מיוחדים. בשח"ק עוברים רק בעלי " אישורים מיוחדים " כלומר כאלה שהמעסיק דאג להם מראש . נגר שעובד בשח"ק ניסה לעבור והחזר אכ ניסה לעבור לברטעה עם אותו אישור והחזר כלעומת שבא . סדר חייב לשלוט כאן - אחרת לאן נגיע? אם כל אחד יחליט וילך ויבוא וילך לאן שירצה!
פועלים מעטים ממתינים לרכב בבידוק, כדי להגיע למקום עבודתם . הכל מינורי ואיטי היום. חג לישראל- חג לפלשתין . שינוחו קצת!
נאמר לנו שהמחסומים העליונים בגדה – פתוחים.  ברצות הכובש- .אפשר לנסוע חופשי מגנין לטול כארם ולהפך. הללויה!מ. מספר לנו על קשיים במציאת עבודה. בגדה. כל החגיגה התקשורתית בקניוני רמאללה וג'נין- מיועדת לבורגנים בלבד ששפר חלקם. רוב התושבים נמקים באין עבודה ובאין אמצעי פרנסה. אבות שעול  הפרנסה עליהם  מסתובבים ברחובות סתם כך ביאוש. נערים בגילאי העשרה  מעסקים בחקלאות ועבודות מזדמנות בשכר של עשרים שח ליום.

07.40 :מחסום טורה
 
אמרו שתלמידים/ות  עברו כבר. שתי מכוניות ממתינות בדרכן לגדה נכנסות לתחומי המחסום לבידוק קצר ויוצאות לדרכן., אחרות מגיעות מהגדה. לא נצפו ארועים חריגים . שגרת כיבוש  אדישה ומשעממת.

רק החצבים. החצבים המציפים  כל פינת בשדה הבור,  מזכירים שיש למה לצפות. 

08.00 עזבנו