חבלה, עזון, ענבתא, ראס עטיה, יום ה' 5.11.09, בוקר

Share:
Twitter FB Whatsapp Email
Observers: 
שושנה ז., נינה ס. ( מדווחת)
Nov-5-2009
|
Morning

7.00 - שער חבלה

השער פתוח, יש עדיין תור עוברים. פלסטיני אומר שפתחו ב 6.40 חייל שניגש אלינו אומר שהיו שם כבר ב 6.15 ופתחו ב 6.20 - הקדימו לדבריו. מדי פעם מצטרפים עובדים נוספים לתור. הם נבדקים בשלשות. ב - 10 דקות עוברים 13 אנשים.

7.25 - ראס א טיה - אין מחכים, המון ילדים עוברים לבית הספר כולל 2 אוטובוסים. על אחד מהם עלה חייל לבדיקה. מכונית שמגיעה עוברת בין רגע, לאחר בדיקת התעודות, מבלי שהנוסע יצא מהמכונית. מכוניות נוספות - כל יושביהן נשלחים לבדיקה במבנה הבדיקה, הנוסעים אר כך עוברים ברגל והנהג מעביר את המכונית הנבדקת במחסום.

שני בחורים מחכים בצד הישראלי לחברם. לא אישרו לו לעבור למרות שיש לו את כל הניירות הדרושים והוא עובר יום יום כבר יותר משנה. צלצלנו למת"ק ומסתבר שהבחור כנראה חזר יותר מפעם אחת דרך מקום אחר. לפי המת"ק אם זה קורה פעם מקבלים אזהרה. אם זה וקרה יותר מפעם צריך ללכת למת"ק ולבטל שם את התלונה על כך, אחרת אסור לחיילים להעביר אותו - יעני עונש? וזאת למרות ששמענו שמותר לעבור חזרה מכל שער?

ומה קורה אם החיילים לא כותבים נכון את מספרו כאשר הוא עובר. אז הוא צריך לבזבז יום עבודה על מנת ללכת למת"ק שפתוח רק בשעות העבודה כאשר הוא אמור להיות בעבודה!!!

המעבר לעזון פתוח ובשבות עמי אין סימני חיים.

9.20 - ענבתא

בעמדות אין חיילים. ליד המחסום יש הרבה חיילים, נראה שהם בתדרוך. אין הם מתייחסים לעוברים פרט לאחד, המנופף מדי פעם לעוברים המהססים להתקדם.