אייל, ארתאח, ענבתא, יום ה' 7.5.09, בוקר

Share:
Twitter FB Whatsapp Email
Observers: 
שושנה ז.ת נינה ס. ( מדווחת)
May-7-2009
|
Morning

7.00 אירתח לפי ירון ממשרד הביטחון, שאיתו שוחחנו שם, המחסום אמור להפתח ב 04:30. ירון הסביר שאין יותר עמדות בדיקה מכיוון שאין תקציב לכך וזו החלטה של משרד הביטחון. כמו כן אמר שכל העוברים כמובן נספרים ואין יותר מ 3000 ביום אחד. פגשנו את ציונה ודידיקה והן תדווחנה מה היה בבוקר. לגבי פתיחה יותר מוקדמת, אמר ירון,אנשים יגיעו עוד יותר מוקדם. בשעה זו היה עדיין מעבר והרבה מכוניות חיכו בחניה לעובדים.

7.20 הסתכלנו מרחוק על מחסום א -ראס שלא היה מאויש.

07:30 ענבתא – כאשר הגענו היה מעבר מהיר כמעט ללא בדיקה. כאשר עמדנו וצפינו נבדקה כל מכונית בהצצה לכל חלקיה כולל תאי מטען. כל זה נעשה על ידי חייל ביד אחת כאשר בידו השניה הוא מחזיק סיגריה ומעשן. היו אלה אותם חיילים שניסו להעיף אותנו מהמחסום לפני שבועיים. עכשו לא אמרו כלום אבל היתה לנו ההרגשה שהם הגבירו את הבדיקות. לאחר זמן לא רב התרחקנו מהמחסום והמשכנו בצפיה מרחוק. עכשו החלו שוב להעביר את רוב המכוניות ללא בדיקה. אולי זה פרי דימיוננו אבל היה עדיף להתרחק וגם ככה לא היו דברים יוצאים מהכלל. ביציאה כל מכונית עברה תשאול קצר אבל לא נוצרו תורים משמעותיים.
8.50 ליד קדומים – מול הבית הורוד, על הגבעה במטע יש מערה והמתנחלים בנו בכניסה אליה מעין מבנה. המקום מאוייש.

9.00 עזון – הכניסה פתוחה לגמרי.

9.10 קלקיליה – מעבר מהיר, תור קטן בכניסה לעיר, מדי פעם מכונית נבדקת או מתושאלת.

9.40 עברנו דרך מחסום אייל שהיה ריק לגמרי, למרות שחיכו לידו מוניות להסעה. כל הפרוז'קטורים עובדים  - ואני חשבתי שלצה"ל יש בעיות תקציב! המטרה היתה לעשות הכרה עם המקום, לקראת ביקורים בעתיד.